czwartek, 26 lutego 2015

"CR7. Maszyna" L. M. Pereira & J. I. Gallardo.

Hej! 
Dziś trochę się spieszę, więc piszę recenzję na szybko. Mam dziś dla was książkę, która opowiada o jednym z moich idoli, o piłkarzu wielkim i wspaniałym, o graczu jednego z najlepszych klubów świata! Zapraszam was na recenzję, która ujawnia całą prawdę o nim. Dziś dla was "CR7. Maszyna" autorstwa L. M. Pereiry oraz J. I. Gallardo. :)


Autorzy: L. M. Pereira & J. I. Gallardo.
Wydawnictwo: Sine Qua Non.
Strony: 248.

Recepta na piłkarza idealnego.
Ronaldo czy Messi? Cóż… Nawet najzagorzalsi zwolennicy Argentyńczyka przyznają, że to gwiazda Realu Madryt zapracowała na swój sukces morderczym reżimem treningowym. CR7 przeszedł długą drogę od brzydkiego chłopaka z Madery do statusu ikony współczesnej piłki nożnej. 
Dwóch dziennikarzy (Portugalczyk i Hiszpan) rozłożyło fenomen CR7 na czynniki pierwsze. Dotarli do nigdy niepublikowanych badań nad fizjologią gwiazdy, zanalizowali potęgę jego psychiki, metody motywacji i unikalną dietę. Tajemnica działania perfekcyjnej piłkarskiej maszyny wreszcie obnażona!

Piłką nożną interesuję się już od dawna i zawsze chciałam poznawać biografię piłkarzy. Niestety nie miałam zbyt dużej możliwości ich przeczytania. Ciągle jestem przekonana, że 'kiedyś na pewno'.  Na szczęście w moje ręce ostatnio wpadła niesamowita książka o jednym z moich największych idoli, piłkarzu Realu Madryt, czyli Cristiano Ronaldo. 
Książka jest zaskakująca i bardzo ciekawa. Autorzy ujawniają przed nami ciekawostki z życia piłkarza. Niektóre są zabawne, inne smutne, a nawet wzruszające. To co działo się ze mną podczas czytania było bardzo szalone. Uczucia zmieniały się co chwilę. Czułam się tak jakbym przeżywała całą historię CR7 razem z nim od początku. 
"CR7. Maszyna" posiada w sobie mnóstwo cytatów i wypowiedzi takich osobistości jak sir Alex Ferguson, Carlo Ancellotti czy Florentino Perez. To było coś nieprawdopodobnego czytać te wszystkie opinie o jednym człowieku. Dowiadywać się jak wielkie osoby go podziwiają i motywują. 
Znajdują się tutaj rozdziały w całości poświęcone jego rodzinie, jego ulubionym rzeczom, początkom kariery czy kontuzjom. Według mnie książka idealnie ukazuje cały przekrój zdolności CR7 i tego w jaki sposób zapracował sobie na wszystkie sukcesy jakie obecnie osiąga. 
Autorzy ukazują nam wszystkie wpływające na jego formę zależności oraz postępy jakie osiągał w kolejnych latach. "CR7. Maszyna" idealnie ukazuje postawę kogoś kto od małego wie, że chce zostań najlepszym i jak on do tego dąży. Droga do doskonałości, która pokonał nie zależała jednak tylko od niego. I o tym właśnie możemy się dowiedzieć z publikacji. Znajdujemy wszystkie informacje o tym kto mu pomagał i jak. Rozdziały są poświęcone jego psychice i formie, aby choć w jakiejś części ukazać sukces 'Maszyny'.
Dla mnie pozycja obowiązkowa dla każdego fana footballu. Jest w tej książce magnetyzm i geniusz. Autorzy w niesamowity sposób ukazują całą drogę CR7, a co najważniejsze nie opisują wszystkiego w samych plusach, ale ukazują także jego wady. Polecam naprawdę wszystkim! Nie trzeba być fanem piłki nożnej, aby dowiedzieć się co człowiek jest w stanie poświęcić, aby osiągnąć swoje cele, marzenia. 

Moja ocena: 6/6. 

___________________

Wyzwania: Jeśli dam radę to już w sobotę dodam post z podsumowaniem i kolejnym stosikiem! :) 
Do następnego, Marta! :)

1 komentarz:

  1. Cóż... wydaje się całkiem ciekawa, ale z pewnością nie dla mnie (nie przepadam za piłką nożną + nie za bardzo lubię czytać biografie/autobiografie no chyba że moich ulubionych piosenkarzy... ;)
    Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń