sobota, 12 lipca 2014

"Świat nocy: Wybrani. Anioł Ciemności. Pakt Dusz" Lisa Jane Smith.

Dzień dobry!
Kolejna recenzja. Tym razem jest to fantastyka od L. J. Smith. Miłego czytania! :)
Autor: Lisa Jane Smith.
Wydawnictwo: Amber.
Strony: 504.

Nie znają narodzin ani śmierci, nie mają lat ani przeszłości. Są dziećmi mroku, lecz czasem tęsknią za światłem. A gdy raz zasmakują miłości, potrafią szukać jej przez wieki - wbrew twardym regułom swojego świata,którego niewidzialnych granic nie wolno przekraczać ludziom. Nawet tym, których przeznaczeniem jest związać się nocą nieśmiertelnym uczuciem...

Ta propozycja od autorki serii "Pamiętniki wampirów" wywarła na mnie spore wrażenie. Czytając wspomnianą wcześniej serię, odczułam, że książki nie są tak dobre, jak serial, powstały na jej bazie, co bardzo mnie zadziwiło. Wątki były pomieszane i łatwo było się zgubić. Dlatego trochę bałam się, że "Świat nocy" będzie taki sam, albo gorszy. Na szczęście tak nie było.
Od razu spodobało mi się to, że książka, jako, że należy do cyklu trzech książek, została dodatkowo podzielona na trzy oddzielne historie. Idealnie skomponowane, czasem trochę łatwe do przewidzenia. Mimo, że kiedy czytałam tę książkę byłam jeszcze w fazie 'wszystko-o-wampirach-jest-dla-mnie', ciągle myślę o niej w pozytywnym świetle.
Pierwsza historia, która mnie osobiście podobała się najbardziej, opowiadała o łowczyni wampirów. To dopiero coś nowego! Czytając, zagłębiałam się w życie osoby, która ,w przeciwieństwie od bohaterów innych dzieł, chciała pozbyć się z ziemi każdego wampira i reszty nadprzyrodzonych stworzeń. Było to dla mnie bardzo ciekawe i nie mogłam oderwać się od czytania. Szczególnie zauroczyły mnie części tekstu, w których dziewczyna opowiadała swoje wspomnienia z dzieciństwa. Idealne!
Druga opowieść była bardzo myląca, co mi się bardzo spodobało, a jednocześnie dawało mi do myślenia. Opowiadała ona o dziewczynie, która z dnia na dzień poznaje swojego Anioła Stróża. Na początku nie mogłam odróżnić dobra od zła. Anioł pomagał jej stać się lepszym człowiekiem, poprawiał jej wygląd i zachowanie, przez co zyskała wielu przyjaciół. Fantastyczne rozwinięcie i zakończenie, które ujawniało prawdziwe cele Anioła.
Ostatnia z trzech historii zdecydowanie spodobałaby się osobą, które wierzą w reinkarnacje. Chodzi o to, że pewien wampir znajduje miłość swojego życia. Tyle, że ona umiera w dniu swoich osiemnastych urodzin, by ponownie się narodzić. Historia bardzo, można by powiedzieć, romantyczna, ponieważ mimo tej przeciwności losu, wampir ciągle odnajduje dziewczynę i przekonuje ją do siebie, by następnie znów ją stracić. Bardzo spodobała mi się ta część, ale nie tylko przez ten romantyczny wątek, lecz także przez to, że bohaterowie poprzednich dwóch opowieści pojawiają się także tu. 
Postacie we wszystkich trzech częściach są bardzo wyraziste i wzbudzają w czytelniku masę emocji. Przez rozgoryczenie i smutek, gdy cierpią, aż do radości, kiedy coś im się udaje. Czytając tę publikację, często utożsamiałam się z bohaterami, co przychodziło mi z łatwością. Czasem po prostu wiedziałam co zrobią dalej, ale zakończenia każdej historii były dla mnie zaskakujące i trochę szokujące. Właśnie za to ten tytuł dostał moje uznanie. Książkę szczególnie polecam zwolennikom wampirów i różnych innych stworzeń nadprzyrodzonych, ale nie tylko. Przy książce nie można się nudzić, bo ciągle się coś dzieje. Tylko brać i czytać! :)

Moja ocena: 5/6

8 komentarzy:

 1. Tak właśnie myślałam, że L.J. Smith napisała Pamiętniki wampirów ;) Nazwisko znajome ;) Ale niestety książką nie jestem zainteresowana... ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po przeczytaniu "Pamiętniki wampirów" szukałam w bibliotekach i księgarniach książek tejże autorki niestety nie mogłam żadnej znaleźć w mojej okolicy, a po twojej recenzji książki mam jeszcze większy smaczek na inne książki L.J.Smith

  http://nevergiveup1997.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam czytać tą książkę.
  Może to nastanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. KOCHAM TĘ KSIĄŻKĘ

  www.turqusowa.blogspot.com
  Byłabym wdzięczna za komentarzyk :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cześć, po przeczytaniu kilku postów spokojnie mogę stwierdzić, że masz na prawdę ciekawy i fajny blog!
  W wolnej chwili zapraszam do mnie : http://sterka.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje, te slowa sa dla mnie bardzo wazne :) na pewno w wolnej chwili wpadne do ciebie :)

   Usuń
 6. ciekawa recenzja, moze przeczytam ta ksiazke :)

  OdpowiedzUsuń